شهرک گلستان

نشانی:

منطقه 22، شهرک گلستان، تقاطع بلوار امیرکبیر و کاج، ساختمان کاج – پارسیان

شماره تماس:

44470620 – 021

درباره بانک تجارت

بانک تجارت به عنوان یکی از بزرگترین بانک های فعال در شبکه بانکی کشور در سال 1358 در مجمع عمومی بانک ها و با سرمایه ای بالغ بر 39 میلیارد، از ادغام 11 بانک (بین المللی ایران و ژاپن، تجارتی ایران و هلند، ایران و انگلیس، ایران و خاورمیانه، اعتبارات ایران، بازرگانی ایران، ایرانشهر، صنایع ایران، شهریار، کار و ایرانیان) و در قالب شرکت سهامی خاص با مالکیت دولت جمهوری اسلامی ایران، در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسید. در سال 1360 نیز بانک ایران و روس به این بانک ملحق گردید.

در راستای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی، سهام بانک تجارت به عنوان یکی از بانک های دولتی مشمول واگذاری، آماده عرضه در بورس شد که در نتیجه این مهم، پس از تغییر شخصیت حقوقی بانک به سهامی عام، اساسنامه جدید در اسفند ماه سال 1387در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری ثبت و آگهی شد. در نهایت سهام این بانک در اردیبهشت ماه سال 1388 در بورس اوراق بهادار پذیرفته شد.

بانک تجارت دارای 19 هزار پرسنل و بیش از 1600 شعبه ریالی و واحد ارزی در سراسر کشور بوده و یکی از بزرگترین بانک های تجاری کشور و مورد اعتماد بانک های معتبر بین المللی است.

این بانک در فعالیت های اجتماعی و انسان دوستانه ای نظیر؛ احداث برخی اماکن آموزشی و بهداشتی در نقاط محروم کشور، اعطای کمک های مالی و پرداخت تسهیلات به هموطنان آسیب دیده از حوادث طبیعی، مشارکت در آزادی زندانیان جرایم غیر عمد، حمایت مالی از جشنواره های دانشجویی و همچنین اعطای تسهیلات به صنایع سازگار با محیط زیست نیز مشارکت داشته است.