شهرک چشمه که در محدوده ی شهرک گلستان و در حدفاصل میدان المپیک تا ابتدای بزرگراه آزادگان واقع شده است با قدمتی 40 ساله از جمله شهرک های قدیمی منطقه 22 شهرداری تهران محسوب می گردد. این شهرک که منازل آن بصورت خانه هایی ویلایی با 3 طبقه تعریف شده است در سال های 60-59 و همزمان با تشکیل تعاونی کارکنان راه آهن احداث گردیده است.

شهرک چشمه از شمال به بزرگراه همت غرب، از جنوب به پارک جنگلی چیتگر، از شرق به بزرگراه آزادگان و از غرب به میدان ساحل و دریاچه چیتگر منتهی شده است و در نتیجه این موقعیت مکانی مناسب این شهرک از آب و هوای مطلوبی برخوردار بوده و با توجه به آب و هوای خنک و خشک این منطقه در گوشه و کنار شهرک درختان انار به چشم می خورد.

نوع جدول کشی، خیابان بندی و فضای سبز شهری در این شهرک بگونه ایست که می توان شهرک چشمه را در زمره معدود مناطق زیبای تهران به لحاظ ظاهری قرار داد. شهرک چشمه با توجه به شهرسازی مناسبی که دارد موفق به اخذ گواهینامه استاندارد شده است.

بلوار های امیر کبیر، گلها، کاج، هاشم زاده، اقاقیا و خیابان های هوانیروز، یاس، بنفشه، سروستان و قائم بلوارها و خیابان های اصلی این شهرک می باشند.