شهرک مسکونی چیتگر با نام پیشین شهرک امام رضا (ع) توسط شرکت عمران هادی در منطقه 22 تهران، ضلع غربی دریاچه چیتگر و روبروی پروژه هزار و یک شهر ایجاد گردیده است.

این شهرک 20 هزار واحدی با هدف تحقق طرح معیشتی خانه دار شدن کارکنان و بازنشستگان ارتش در زمینی به مساحت 180 هکتار، در حال احداث می باشد.

شهرک چیتگر از جمله ی زیباترین و مدرنترین شهرک های در حال ساخت کشور در غرب تهران می باشد که به لحاظ کیفیت ساخت و برج ها و آپارتمان هایش وضعیتی فوق العاده دارد.

این شهرک یکی از سه شهرک شاخص مسکونی در منطقه 22 تهران می باشد که نظر سرمایه گذاران و خریداران بسیاری را به خود جلب کرده است، و با توجه به اینکه یک فاز این شهرک تحویل شده است، لذا با اطمینان بیشتری می توان در این شهرک سرمایه گذاری نمود.

در ضلع شمالی شهرک چیتگر بزرگراه شهید همت (شهید خرازی)، در ضلع شرقی بلوار ایران خودرو، در ضلع جنوبی بزرگراه حکیم (شهید همدانی) و در ضلع غربی بلوار پژوهش که در نهایت به آزاد راه تهران -کرج منتهی می گردد واقع شده است.

شهرک چیتگر در همسایگی پارک جنگلی چیتگر، باغ ملی گیاه شناسی و نیز در مجاورت شهربازی و مجتمع توریستی، تفریحی و گردشگری خاورمیانه (هزار و یک شهر) قرار گرفته است.

در چشم انداز شهرک چیتگر که بزرگترین پروژه بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران می باشد، ۵ پهنه دیده شده است که این پهنه ها با حروف انگلیسی A تا E نمایش داده می شوند.

در حال حاضر ساخت پهنه A شهرک چیتگر به اتمام رسیده است و پهنه های B و C در دست ساخت می باشند.

پهنه A – بوستان

پهنه A یا بوستان که در ضلع جنوب شرقی شهرک چیتگراحداث گردیده است، فاصله ای هزار و صد متری تا دریاچه داشته و در جایگاهی آرام، ساکت و خوش آب و هوا واقع شده است. سرمایه گذاری در این پهنه تماما بر مبنای اصول پیش فروش و واگذاری حق امتیاز عضویت صورت گرفته و تعاونی های مختلف ارتش در این پهنه مشغول به فعالیت می باشند. این پهنه متشکل از 21 برج می باشد که بسیاری از آنها به بهره برداری رسیده اند. بلوک ها در این پهنه با نام های پامچال و ارکیده مشخص شده اند و متراژ ها واحدها عموما 62 تا 150 مترمربع می باشد. تحویل بموقع بیشتر پروژه ها در این پهنه نشان از حسن انجام کار تعاونیهای ارتش در شهرک چیتگر دارد که چه به لحاظ کیفیت و چه به لحاظ موعد تحویل، کارنامه خوبی از خود به نمایش گذاشته اند.

پهنه B – سروستان

پهنه B یا سروستان در شمالی ترین بخش شهرک چیتگر واقع شده است. با توجه به امکانات رفاهی پیش بینی شده برای این پهنه و همچنین همجواری با پروژه های هزار و یک شهر و چهار باغ، انتظار می رود که در آینده ای نه چندان دور پهنه B پرطرفدارترین بخش شهرک چیتگر باشد. سرمایه گذاری در این پهنه به صورت خرید و فروش قدرالسهم هایی با متراژ مشخص 33 و 63 مترمربع، با قیمت هایی مشخص و موعد تحویل مقرر انجام می پذیرد. برجهای پروانه ای شکل که یکی از خوش نام ترین برج های منطقه 22 محسوب می شوند، در این پهنه قرار گرفته اند.

پهنه C – نارنجستان

پهنه C یا نارنجستان متعلق به تعاونی کارمندان نیروی دریایی، زمینی و هوایی ارتش می باشد. موعد تحویل واحدها در این پهنه بعد از سال 1400 اعلام شده است.

تعاونی های مسکن فعال در این پهنه به شرح ذیل می باشند؛

  • تعاونی مسکن نیروی هوایی ارتش

این تعاونی دو بلوک بنام های ( H2 ) و ( B6 ) که به بلوک خلبانان معروف است، را در دست ساخت دارد.

 دو بلوک (C) و (H) متعلق به این تعاونی می باشد.

این تعاونی برج های چهارگانه را در دست ساخت دارد.

برج 42 طبقه مرجان که یکی از مدرن ترین و شیک ترین برج های منطقه محسوب می گردد، متعلق به این تعاونی می باشد.