محله کوهک که یکی از قدیمی ترین محلات منطقه 22 تهران محسوب می گردد در گذشته در زمره محلات کمتر توسعه یافته ی حاشیه پایتخت  با امکاناتی بسیار محدود بود. اراضی این محله که در گوشه شمال غربی، در مجاورت بزرگراه‌های تهران و بخشی از محدوده‌ی چیتگر هستند در زمان قدیم متعلق به خانواده فیروزگر و فرمانفرمایان بود که پس از انقلاب این زمینها ملی اعلام شد.

بلوار کوهک یا همان خیابان برادارن شهید علیمردانی در شرقی ترین بخش از منطقه 22 نیز در ابتدا جزئی از منطقه‌ی 5 شهرداری تهران بود که با تاسیس منطقه‌ی 22 جزئی از محلات این منطقه گردید.

محله کوهک با چشم انداز زیبایی از البرز جنوبی در قسمت شرقی شهرک گلستان واقع شده است و به لحاظ هم جواری با پارک جنگلی چیتگر و قرار گرفتن در شرق دریاچه خلیج فارس از نظر آب و هوا در زمره بهترین محله‌های این شهرک  محسوب می گردد.  همچنین قرار گرفتن این محله در کریدور اصلی جریان هوای تهران وبعد مکانی از ترافیک و آلودگی سطح شهر باعث شده است تا هر روز طرفداران بیشتری جهت سکونت محله کوهک را برگزینند.

در این محله شهرکی با همین نام (کوهک) وجود دارد که بیش از 4000 خانوار در آن سکونت دارند و اکثر آنها از افراد مهم و سرشناس کشور می‌باشند.

برج های مسکونی بسیاری در محله کوهک احداث شده و یا در حال ساخت می باشند که از آن میان آپارتمان هایی با منظره منحصربفرد جنگل چیتگر و حتی دریاچه طرافداران بسیاری را به خود اختصاص داده اند.

آپارتمان های ویلایی و کم واحد – سه واحد – با نماهایی زیبا به لحاظ معماری شهری از دیگر واحدهای مسکونی پرطرفدار در این منطقه به حساب می آیند. شهرک های اطراف چیتگر از محبوب ترین واحدها از این دست هستند.

از جمله پروژه های در حال ساخت و مجتمع های مسکونی و تجاری در محله کوهک می توان موارد زیر را نام برد:

  • برج ترنج
  • برج کادوس: متشکل از واحدهای مسکونی و تجاری – اداری است. این برج زیبا ترین، پر طرفدار ترین و گران ترین برج منطقه 22 می باشد.
  • برج نیلوفر: متشکل از واحدهای اداری و مسکونی
  • برج آرتمیس
  • شهرک یاس (زیتون): متشکل از واحد های مسکونی و تجاری
  • فرزانگان
  • انرژی (آریا4)
  • شمیم رحمت
  • و کوهک

موقعیت مکانی مطلوب و دسترسی سریع محله کوهک به چهار بزرگراه همت، آزادگان، تهران – کرج و حکیم و هم چنین، مجاورت با ایستگاه مترو چیتگر و پایانه مسافربری اتوبوسی یکی از مهمترین دلایل جذب سرمایه گذاران و خریداران املاک به این منطقه می باشد.

از جمله امکانات رفاهی متعدد این محله می توان به؛ مرکز تجاری – اداری طوبی، بازار خرید محله‌ای کوهک، ایستگاه مدیریت بحران، سرای محله کوهک، شرکت دارویی آترا و تالارها، باغ‌ها و مجتمع‌های پذیرایی  اشاره کرد.