مرحله پذیره نویسی از میان مراحل شکل گیری و رشد و توسعه امتیاز یک پروژه ساختمانی، شیرین ترین و جذاب ترین مرحله به شمار می آید. بخشی از این حس شیرین سوای از سود و منفعت مادی که نصیب اعضای اولیه می کند، این حس اولین بودن است. همین احساس که می دانی از میان این همه خریدار و سرمایه گذار توانسته ای یکی از 100 نفری باشی که امتیاز یکی از واحدهای پروژه را از آن خود کنی. آنهم پروژه ای که می دانی در میان این همه پروژه و پیشنهادهای جور واجور از پذیره نویسی تا امتیاز، یکی از بهترین پروژه های منطقه است. از سازنده ای که به اندازه کافی و وافی پروژه ساخته شده و تحویل شده در همین منطقه 22 و چیتگر دارد که کارنامه اش را پر و پیمان کرده است. بنابراین وقتی بتوانی امتیاز یکی از واحدهای پروژه مسکونی ایثار یک را خریداری کنی، یعنی یا زمان گذاشته ای و خوب بررسی کرده ای و شانس هم با تو یار بوده است یا اینکه مشاور خوبی داشته ای و به حرفش گوش داده ای.

و اما توضیحات کامل پروژه مسکونی ایثار یک:

پروژه ایثار یک در زمینی به مساحت 19.500 مترمربع به پلاک ثبتی 1382/4 واقع در منطقه 22، وردآورد شمالی، شهرک مرواریدشهر، شماره ثبت 109486 قرار دارد.

  

این پروژه با 80 هزار مترمربع زیربنای مسکونی، در قالب 6 برج 10 طبقه و در هر طبقه 10 واحد، با مجموع 650 واحد مسکونی، در 3 تیپ 100، 120 و 140 مترمربع تعریف شده است.

تعاونی مسکن ایثارگران غرب -تعاونی سازنده- موعد تحویل 40 ماهه از زمان گودبرداری (نیمه دوم 1400) را برای پروژه ایثار یک مقرر کرده است.

از جمله امکانات متعدد در نظر گرفته شده برای این پروژه می توان مواردی چون؛ لابی مجلل و لابی من 24 ساعته، سالن اجتماعات، سالن ورزشی، فضای سبز و محوطه سازی، فضای آموزشی، مهدکودک، زمین چندمنظوره ورزشی یا استخر و سونا، 3 لاین آسانسور نفر و حمل بار و اختصاص پارکینگ و انباری جهت هر واحد را نام برد.

هزینه زمین، تراکم و جواز در پروژه ایثار یک برای هر متر مربع 6.6 میلیون تومان به صورت قطعی تعیین شده که پرداخت آن در 2 مرحله با فاصله زمانی 4 ماهه بوده و هزینه ساخت به صورت علی الحساب برای اعضای اولیه متری 6 میلیون تومان برآورد گردیده است که طی 40 ماه می بایست توسط اعضا به صورت اقساط دوره ای به تعاونی پرداخت گردد. بدیهی است که هزینه ساخت براساس میزان تورم سالیانه، هر سال محاسبه و درصدی به آن افزوده و توسط تعاونی اعلام خواهد شد.

میزان اقساط برای سال 1400 بسته به متراژ انتخابی ماهیانه 12.5 میلیون تومان برای واحدهای 100 متری، 15 میلیون تومان برای واحدهای 120 متری و 17.5 میلیون تومان برای واحدهای 140 متری است.

تعاونی مسکن ایثارگران غرب یکی از قدیمی ترین و فعال ترین تعاونی های سازنده در محدوده منطقه 22 است که پروژه های زیادی را ساخته و یا در دست ساخت دارد که از جمله آن پروژه ها می توان به؛ بخشی از پروژه شهرک شهید خرازی، پروژه ایثار یک، پروژه ماهان مرواریدشهر و پروژه ایثار دو اشاره کرد.

پروژه مسکونی ایثار یک در میان پروژه های پذیره نویسی حال حاضر در بازار، از هر نظر نسبت به دیگر پروژه های پذیره نویسی برتری داشته و تصمیم نگارنده بر این شد که این پروژه را به عنوان پروژه پیش فروش برتر هفته بیست و چهارم از سال 1400 در بخش برترین های هفته دانشنامه آندلس قرار دهد. با امید به اینکه تمامی پروژه ها برترین باشند و تمامی سازنده های فعال در منطقه 22 بتوانند باکیفیت ترین واحدها را به اعضا و مالکین تحویل دهند.

نگارنده؛ بزرگمهر کیانی