تعاونی مسکن سازان ایثار غرب – طراحی فرزاد دلیری

تجزیه و تحلیل؛

پروژه تجاری – اداری بیسموت واقع در ضلع شمال شرقی دریاچه چیتگر، یکی از پدیده های سال 1400 در بازار امتیاز و سهام در منطقه 22 محسوب می شود. پروژه بیسموت به صورت سهامی عرضه می شود که هر سهم آن متشکل از 3 مترمربع اداری و 1 مترمربع تجاری است که البته این سهم ها قابل تجمیع و تبدیل به تجاری یا اداری می باشند.

این پروژه از چند جهت قابل توجه است. موقعیت مکانی بسیار ممتاز آن باتوجه به حجم پروژه هایی که در حال ساخت می باشند و نیز شروع یک پروژه به صورت سهامی با کاربری تجاری – اداری آن هم در رینگ اول دریاچه بسیار قابل توجه و تامل می باشد. وجه قابل توجه دیگر بیسموت، سازنده آن است که یکی از تعاونی های قدیمی و فعال در منطقه 22 می باشد و در حال حاضر در کنار بیسموت، پروژه ایثار یک را نیز در مرواریدشهر در دست ساخت دارد.

در یک کالم پروژه بیسموت از آن دسته پروژه هایی است که شما چه سرمایه گذار باشید چه مصرف کننده، حتما باید تعدادی از سهام آن را در سبد خریدتان داشته باشید.

مشخصات عمومی و شناسنامه پروژه سهامی بیسموت؛

پروژه تجاری – اداری (Home Office) بیسموت با مساحت 4383 مترمربع، در قالب یک برج  27طبقه (طبقات 2 -تا 6 -پارکینگ، طبقات همکف، 1 و 2 تجاری، طبقات 3 تا 18 اداری – اقامتی تعریف شده است.

برای هر یک از طبقات این برج 4 تا 10 واحد اداری، در مجموع تعداد 170 تا 180 واحد در 10 تیپ و با متراژهای 75 تا 220  مترمربع در نظر گرفته شده است.

     

       

     

در این پروژه متراژ کل بنا 582۹3 مترمربع، متراژ مفید تجاری6000 مترمربع و متراژ مفید اداری 20000 مترمربع بوده و با شماره دستور نقشه 20018016  در موقعیت مکانی منطقه 22، شهرک گلستان، شمال دریاچه چیتگر، ضلع غرب آتش نشانی، بر بلوار چهارباغ و توسط تعاونی مسکن سازان ایثار در حال ساخت می باشد.

طراح معمار پروژه مهندس فرزاد دلیری بوده و زمین پروژه دارای سند تک برگ به شماره پلاک ثبتی 1۹60/8 می باشد.

از جمله امکانات متعدد تعریف شده برای پروژه تجاری – اداری بیسموت می توان موارد زیر را نام برد:

 • طبقه منفی یک دارای استخر، سونا، جکوزی، خشکشویی، سالن ورزشی، سالن اجتماعات، مهد کودک، شهر بازی دیجیتال، سینما با گنجایش 25 نفر، کافی شاپ و مدیریت برج
 • در طبقه منفی دو کارواش و پارکینگ واقع شده است.
 • طبقات منفی دو تا منفی شش نیز شامل پارکینگ و انباری و تسویه خانه آب برای فضای سبز می باشد.
 • مشاغل مستقر در طبقه همکف به صورت تفکیکی شامل فودکورت، رستوران، طلا، جواهر و ساعت با برند های مطرح هستند.
 • طبقه اول نیز شهر کودک شامل مهدکودک، سیسمونی، کیف و کفش کودک و در مجموع کلیه ملزومات مرتبط با کودک و نوجوان.
 • طبقه دوم شهر بانوان(پاساژ مختصِ بانوان)، آرایشگاه زنانه و کلیه مشاغل مرتبط با زیبایی، لباس و کیف وکفش وسالن ورزشی.
 • 12 الین آسانسور
 • 2 دستگاه پله فرار
 • طراحی نمایی سبز و مجلل برای برج
 • همه واحدها دارای سرویس مستر بوده و به لحاظ موقعیت مکانی تمامی واحد ها از نور مناسب برخوردارند.
 • ملک دو کله است.

روال نقل و انتقال و خرید و فروش؛

پروژه بیسموت به صورت سهامی واگذار شده و برای انتخاب واحد حداقل 25 سهم 4 مترمربعی مورد نیاز است که با این تعداد سهم 75 مترمربع اداری و 25 مترمربع تجاری قابل تجمیع و انتخاب واحد می باشد.

سهام پروژه بیسموت در دفتر تعاونی مسکن سازان ایثار به صورت قطعی قابل نقل و انتقال بوده و برگه های سهامی پروژه بیسموت پس از پذیره نویسی به صورت واریزی و امتیازی در بازار خرید و فروش می شود.

قیمت و شرایط پرداخت؛

قیمت هر سهم 4 مترمربعی (3 مترمربع اداری+1 مترمربع تجاری) به ازای هر یک مترمربع 5.47 میلیون تومان به صورت علی الحساب برای اعضای اولیه از سوی تعاونی اعلام شده است که به ازای هر سهم 4 مترمربعی 60 میلیون پیش پرداخت + 35 میلیون تومان 2 ماهه + 35 میلیون تومان 4 ماهه و به ازای هر سهم 4 مترمربعی اقساط ساخت نیز ماهیانه 2 میلیون تومان به مدت 40 ماه می باشد.

توصیه کارشناسی؛

 • برگه های سهامی الزاما می بایست توسط تعاونی صادر و نقل و انتقال برگه ها نیز تنها در دفتر تعاونی مسکن سازان ایثار قابل انجام می باشد، لذا به هیچ وجه به وکالتنامه دفترخانه به تنهایی بسنده نکنید.
 • در زمان نقل و انتقال برگه ها، احراز هویت فروشنده و استعلام وضعیت واریزی تا تاریخ انجام معامله از دفتر تعاونی الزامیست.
 • برگه های سهامی در پروژه های سهامی قطعا سرمایه گذاری مناسبی محسوب می شوند اما سود واقعی زمانی شامل حال سرمایه گذار می شود که برگه هایش را تجمیع و تبدیل به واحد نماید بنابراین در صورت امکان به دنبال افزایش برگه های سهامی به مقدار حداقل 25 برگه باشید تا در زمان اعلام تعاونی بتوانید از تجمیع برگه ها حداقل به یک واحد، دست یابید.
 • حداقل در پایان هر فصل، وضعیت واریزی اقساط و رتبه خود را از دفتر تعاونی استعلام بگیرید تا از ثبت واریزی های خود در سیستم تعاونی اطمینان حاصل نمائید.