تعاونی توسعه مسکن همت

تجزیه و تحلیل؛

پروژه مسکونی رومنس دریاچه، توسط تعاونی توسعه مسکن همت در منطقه 22 و در ضلع شمال شرقی دریاچه چیتگر کلید خورده است. این تعاونی که یکی از معتبرترین و فعال ترین تعاونی های سازنده در سطح منطقه 22 شهرداری تهران می باشد، دارای کارنامه ای درخشان و قابل دفاع در این منطقه بوده و در حال حاضر همزمان با پروژه رومنس دریاچه، پروژه ای دیگر با نام رومنس مرواریدشهر (حدفاصل پروژه های بلوار اردستانی و بلوار دانش، در شهرک مسکونی مرواریدشهر) را نیز در دست پذیره نویسی دارد، که علیرغم گذشت اندک زمانی از شروع ثبت نام، توانسته است در بین پروژه های شهرک مروارید شهر خوش بدرخشد.

تعاونی توسعه مسکن همت، کارگزاری پروژه رومنس مرواریدشهر را به صورت واریزی و امتیازی به انجام رسانید، اما به دلیل خاص بودن پروژه رومنس دریاچه، در فروش و واگذاری آن، از شیوه مدرن واگذاری به صورت سهامی استفاده نموده است. در این شیوه که بهترین حالت برای سرمایه گذاران می باشد، واگذاری به صورت بسته های سهامی 50 مترمربع مسکونی+10 مترمربع تجاری است.

شایان ذکر است که روند انتقال مالکیت زمین در پروژه هایی از این دست بدین صورت انجام می پذیرد که انتقال مالکیت زمین تنها پس از پرداخت آخرین قسط زمین و تراکم از سوی خریدار به فروشنده زمین انجام خواهد پذیرفت و قبل از آن، یعنی در زمان پرداخت اقساط توسط افرادی که اقدام به پیش خرید نموده اند، زمین طی یک مبایعه نامه و براساس تعهدات مالی، از سوی خریدار به فروشنده و فی مابین خریدار و فروشنده توافق می گردد.

مشخصات عمومی و شناسنامه پروژه رومنس دریاچه؛

پروژه مسکونی رومنس دریاچه در قالب یک برج 15 طبقه (2 طبقه منفی جهت پارکینگ، 1 طبقه لابی و 12 طبقه مسکونی) و به صورت بسته های سهامی 50 مترمربع مسکونی + 10 مترمربع تجاری تعریف شده است.

این پروژه در منطقه 22 تهران، دریاچه چیتگر، ضلع شمال شرقی، جنب ایستگاه آتش نشانی 114 و در زمینی به مساحت کل 5 هزار مترمربع، با شماره ثبت 562303  واقع شده است. تعاونی سازنده (تعاونی توسعه مسکن همت) موعد تحویل 36 ماهه از زمان اخذ جواز ساخت را برای این پروژه مقرر نموده است.

از جمله امکانات متعدد در نظر گرفته شده برای پروژه رومنس دریاچه می توان مواردی نظیر؛ سالن اجتماعات، سالن ورزشی، فضای سبز و محل بازی کودکان، آسانسور نفربر و باربر، سیستم اعلام و اطفاء حریق، سیستم گرمایش و سرمایش مرکزی، هلی پد و اختصاص پارکینگ و انباری جهت هر واحد را نام برد.

روال نقل و انتقال و خرید و فروش؛

تمامی واحدهای پروژه مسکونی – تجاری رومنس دریاچه دارای کارتکس و در نهایت دفترچه مالکیت بوده و نقل و انتقال این واحدها به صورت قطعی در دفتر شرکت سازنده قابل انجام می باشد. خرید و فروش این واحدها به صورت واریزی و امتیازی است.

قیمت و شرایط پرداخت؛

در پروژه مسکونی – تجاری رومنس برای اعضای اولیه هزینه زمین و تراکم به صورت قطعی و برای هر بسته سهامی (50 متر مربع مسکونی + 10متر مربع تجاری) 830 میلیون تومان در نظر گرفته شده است که به این مبلغ، هزینه ساخت برای هر مترمربع 7 الی 10 میلیون تومان افزوده خواهد شد که این هزینه به صورت علی الحساب بوده و هزینه انشعابات، مشاعات و ضریب طبقات به صورت جداگانه و در زمان تحویل واحد، محاسبه و از اعضا اخذ خواهد شد.

شرایط پرداخت اقساط جهت زمین و تراکم به شرح ذیل می باشد:

  • 285 میلیون تومان به صورت نقدی در زمان ثبت نام
  • 1399/08/15 ؛    215 میلیون تومان
  • 1399/09/15 ؛    130 میلیون تومان
  • 1399/10/15 ؛    90   میلیون تومان
  • 1399/11/15 ؛    70   میلیون تومان
  • 1399/12/15 ؛    40   میلیون تومان

جدول اقساط ساخت پروژه نیز پس از اتمام اقساط زمین و تراکم از سوی تعاونی سازنده (تعاونی توسعه مسکن همت) به اعضای پروژه اعلام خواهد شد.

توصیه کارشناسی؛

  • تمامی واحدهای پروژه رومنس دریاچه دارای دفترچه مالکیت (کارتکس) بوده و می بایست این دفترچه همراه با سایر مدارک، در هنگام خرید و فروش از سوی فروشنده به خریدار جهت رویت و بررسی ارائه گردد. از آنجاییکه پروژه در مراحل ابتدایی است، لذا مبنا و معیار صحت و سقم مالکیت واحدها، نتیجه استعلام از دفتر شرکت سازنده می باشد.
  • از آنجاییکه صرفا خرید و فروش و نقل و انتقالات صورت گرفته از طریق دفتر شرکت سازنده رسمیت داشته و معتبر می باشد، لذا ضروریست متقاضیان تنها به وکالتنامه محضری و یا مبایعه نامه بنگاه اکتفا ننموده و به منظور خرید و فروش امتیاز واحدهای این پروژه پس از استعلام واریزی های فروشنده از دفتر شرکت سازنده، نسبت به پرداخت هرگونه وجه به فروشنده اقدام نمائید.
  • خوش حسابی در پرداخت اقساط تاثیر بسزایی در اولویت رتبه بندی جهت انتخاب واحد در انتهای پروژه خواهد داشت.