چهارشنبه, ۲ خرداد ۱۴۰۳ / قبل از ظهر / | 2024-05-22
کد خبر: 1426 |
3184 بازدید
0
31
ارسال به دوستان
پ

در این مطلب به معرفی 10 سازنده برتر منطقه 22 تهران در سال 1400 پرداخته شده است. به گزارش پایگاه خبری آندلس؛ سازندگان مذکور در این فهرست باتوجه به عملکردشان طی سال 1400 انتخاب شده اند و اگر نام سازنده ای در این فهرست نیامده، به این معنی نیست که آن سازنده یا تعاونی جزو […]

در این مطلب به معرفی 10 سازنده برتر منطقه 22 تهران در سال 1400 پرداخته شده است.

به گزارش پایگاه خبری آندلس؛ سازندگان مذکور در این فهرست باتوجه به عملکردشان طی سال 1400 انتخاب شده اند و اگر نام سازنده ای در این فهرست نیامده، به این معنی نیست که آن سازنده یا تعاونی جزو سازندگان معتبر منطقه نمی باشد، بلکه اولویت بندی نگارنده برای 10 سازنده برتر به این شکل بوده است.

شرکت توسعه ابنیه همت: شرکت تعاونی عمرانی توسعه ابنیه همت در فروردین ماه سال 1391 در قالب شرکت تعاونی تاسیس و با شماره ثبت 424074 تاسیس شد. این شرکت که یکی از قدیمی ترین تعاونی های سازنده در منطقه 22 تهران است، برج هایی چون برج مسکونی فرزانگان، برج مسکونی آسمان آبی و برج تجاری – اداری لکسون را در کارنامه داشته و همچنین پروژه های البرز، الوند و زاگرس را نیز در دست ساخت دارد.

تعاونی توسعه ابنیه همت یکی از معتبرترین تعاونی های سازنده در منطقه چیتگر بوده و سال 1400 برای این تعاونی یکی از پرکارترین سالهای فعالیتش بوده است. در سال گذشته این تعاونی هم پروژه در مرحله تحویل به اعضا داشت و هم پذیره نویسی برای پروژه جدید. از این جهت تعاونی توسعه ابنیه همت به عنوان اولین سازنده از فهرست 10 سازنده برتر منطقه 22 در سال 1400 آورده شد.

شرکت نوین ساز ابنیه آکام: شرکت نوین ساز ابنیه آکام در مهر ماه سال 1397 با شروع پذیره نویسی پروژه نارنجستان در منطقه 22 اعلام موجودیت نمود و طی همین مدت کوتاه سه چهارساله توانست نام خود را در کنار برترین سازنده های منطقه جای دهد که البته این مهم براحتی میسر نشده است.

تعاونی ابنیه آکام با مدیریت فکرشده و تلاش مستمر موفق شد پروژه نارنجستان 2 را به اتمام رساند و نارنجستان های 1 ، 3 و 4 را نیز به صورت همزمان در دست ساخت دارد. خوش فکری مدیریت این مجموعه و تلاش های شبانه روزی تیم سازنده سبب شده است که ارزش امتیاز پروژه های نارنجستان در منطقه 22 بسیار بالا رفته و سود خوبی نصیب اعضای پروژه ها و مالکین واحدها گردد. گفتنی است بزودی شاهد خبر پذیره نویسی پروژه نارنجستان 5 از شرکت نوین ساز ابنیه آکام خواهیم بود.

شرکت نامی اریکه پارسیان: شرکت سهامی خاص نامی اریکه پارسیان در شهریورماه سال 1389 با شماره ثبت 383880 تاسیس شد. این شرکت که یکی از موفق ترین سازنده های فعال در شهرک مرواریدشهر می باشد، با ساخت پروژه مروارید بقیه اله1 (در حال حاضر: برج افرا) خود را به عنوان یکی از فنی ترین سازنده های منطقه 22 مطرح کرد.

اگر چه پروژه بقیه اله یک تحویل شده است اما شرکت نامی اریکه پارسیان زمانی که هنوز یکسال به تحویل این پروژه باقی مانده بود، ساخت پروژه بقیه اله 2 را به صورت همزمان آغاز کرد. پروژه مروارید بقیه اله دو نیز که در شهرک مرواریدشهر واقع شده است، یکی از خوش ساخت ترین برج های منطقه 22 محسوب می شود. شرکت نامی اریکه پارسیان همزمان پروژه های میلان (مروارید بقیه اله 3) در تقاطع بلوار اردستانی – بزرگراه حکیم و پروژه مسکونی فردیس کرج را در دست ساخت دارد. لازم به ذکر است شرکت نامی اریکه پارسیان به عنوان سازنده، جوایز و افتخارات زیادی کسب کرده است.

شرکت نیکان سازه سدید: شرکت نیکان سازه سدید با شماره ثبت 196368 و شناسه ملی 10102382310 در دی ماه سال 1381 تأسیس شد و یکی از شرکت های سازنده در منطقه 22 است که در پروژه های مشارکتی فعالیت می کند و طی سه چهار سالی که از شروع فعالیتش در منطقه22 می گذرد، موفق شده است خود را به عنوان یک سازنده لاکچری ساز بر سر زبان ها بیاندازد و تمامی پروژه هایش از استاندارد و کیفیت بالایی در ساخت برخوردارند.

این شرکت پروژه تریتیوم یک را که در ضلع شمالی دریاچه واقع شده است به اتمام رسانده و پروژه های تریتیوم 2 در شمال بزرگراه خرازی و تریتیوم 3 و 4 در شهرک مرواریدشهر و تریتیوم البرز را در شهر البرز به صورت همزمان در دست ساخت دارد. عملکرد این شرکت در طراحی پروژه هایش و همچنین سیاست گذاری اش در فروش، وجهه قدرتمندی به این شرکت داده است.

تعاونی مسکن شمیم رحمت: شرکت تعاونی مسکن شمیم رحمت با شماره ثبت 458302 و شناسه ملی 14004292340 در مرداد ماه سال ۱۳۹3 تأسیس شد. این شرکت تعاونی که به کارکنان هوافضای سپاه تعلق دارد یکی از قدیمی ترین تعاونی های سازنده در منطقه22 است که پروژه هایش را نیز به همین نام، شمیم می نامند و پروژه های شمیم رحمت فاز1، شمیم رحمت فاز 2 و 3 را در دست ساخت دارد. لازم به ذکر است پروژه شمیم رحمت 3 یکی از بزرگ ترین پروژه های این تعاونی می باشد که به صورت سهامی به اعضا واگذار شده است.

تعاونی فراگستر امید یاران 27: شرکت فراگستر امید یاران27 با شماره ثبت 86102 در مهرماه سال 1370 تاسیس شد. این شرکت در ساخت پروژه های بزرگی چون شهرک آسمان – ضلع شمال دریاچه چیتگر و شهرک شهید خرازی – بلوار اردستانی، در کنار دیگر تعاونی های سپاه مشارکت داشته است و در حال حاضر دو پروژه مسکونی شهید همدانی و شهید سلیمانی واقع در شهرک مرواریدشهر را در دست ساخت دارد.

تعاونی فراگستر امید یاران27 به واسطه سابقه طولانی فعالیتش طی سالهای گذشته، توانسته است ارزش و اعتبار خوبی بدست بیاورد، به طوریکه هیچ یک از اعضای دو پروژه مرواریدشهر این تعاونی حاضر به فروش امتیاز خود نیستند، با اینکه خواهان و خریدار امتیاز این پروژه ها همواره در بازار وجود دارد اما فروشنده ای وجود ندارد. که همین امر نیز دلیل ارزشمندی پروژه های این سازنده می باشد.

تعاونی شهید همت: این تعاونی با نام اصلی شرکت تعاونی مسکن کارکنان مجتمع صنعتی شهید همت، با شماره ثبت 86404 و شناسه ملی 10101308464 در آبان ماه سال 1370 تأسیس شد. تعاونی شهید همت که با پروژه های آرتمیس و برج سرو – ضلع شمال دریاچه به عنوان یک تعاونی سازنده شناخته شده بود با ساخت پروژه مسکونی – تجاری پاسارگاد 1 – بالاتر از میدان ساحل، در منطقه 22 بیش از پیش خود را بر سر زبانها انداخت.

این تعاونی هم اکنون پروژه پاسارگاد 2 واقع در شهرک گلستان را در دست ساخت دارد. دلیل حضور نام تعاونی شهید همت در این فهرست نیز پیشرفت چشمگیرش در ساخت پروژه پاسارگاد 2 در سال 1400 می باشد.

بنیاد تعاون سپاه: بنیاد تعاون سپاه با شماره ثبت 3198 در مهرماه سال 65 تاسیس شد و در بیش از 31 استان کشور فعالیت های صنعتی و خدماتی ارائه می دهد. بنیاد تعاون سپاه به دلیل حضور مستمرش در منطقه22 طی سالهای اخیر و تعاونی های زیرمجموعه و همچنین اقدام به ساخت مجموعه ها و شهرک های مسکونی، در این فهرست قرار گرفته است.

وجود پروژه هایی همچون شهرک مسکونی زیتون (یاس 3)، شهرک مسکونی آسمان و شهرک مسکونی شهید خرازی، موید این انتخاب است. عملکرد بنیاد تعاون سپاه و تعاونی های زیرمجموعه باعث شده است سطح اعتماد مصرف کننده در پروژه های در دست ساخت شان بالا رفته و با خیال راحت از پروژه های ساخت سپاه خرید کنند. دلیل دیگر نیز به ثمر رسیدن پروژه هایی چون شهرک شهید خرازی در سال 1400 می باشد که نمود بیرونی زیادی پیدا کرد و عملا نام شهرک شهید خرازی و تعاونی های سپاه بیش از قبل در بازار گفته و شنیده شد.

بنیاد تعاون ارتش: بدور از انصاف بود اگر بنیاد تعاون ارتش را در فهرست 10 سازنده برتر منطقه 22 نمی آوردیم. آنهم در سال 1400 که یکی از پرکارترین و خروجی دارترین سالهای فعالیت بنیاد تعاون ارتش در منطقه 22 بوده است. بنیاد تعاون ارتش (بتاجا) با شماره ثبت 7868 در بهمن ماه سال 1377 تاسیس شد. این بنیاد که یک موسسه غیرانتفاعی است که به منظور پشتیبانی از تعاونی مسکن های ارتش و … از طریق فعالیت های تجاری و بازرگانی تشکیل شده است.

بنیاد تعاون ارتش در منطقه 22 یکی از بزرگترین پروژه های مسکونی غرب تهران را در دست ساخت دارد. شهرک مسکونی چیتگر متعلق به تعاونی های زیرمجموعه ارتش ج.ا.ا بوده و در چند پهنه پروژه هایی را در دست ساخت دارد.

عرش گستر همت: شرکت تعاونی انبوه سازان عرش گستر همت با شماره ثبت 548976 و شناسه ملی 14008707260 در مهر ماه سال 1398 تأسیس شد. اعضای هیئت مدیره این شرکت همگی با تجربه ساخت و ساز و انبوه سازی در تعاونی های فعال منطقه در سال 1398 تصمیم به تاسیس شرکت تعاونی عرش گستر گرفتند. شروع فعالیت شان نیز با پروژه مسکونی پزشکان در مرواریدشهر بود. پذیره نویسی این پروژه با موفقیت به اتمام رسید و کمی بعد پروژه پزشکان 2 را نیز در شهرک مرواریدشهر عرضه کردند که با استقبال بسیار خوبی روبرو شد.

تعاونی عرش گستر همت با اینکه دو سه سالی از شروع فعالیتش نمی گذرد اما به خوبی توانسته است در مناسبات حرفه ای حوزه ساخت و ساز در منطقه 22 نقشی جدی ایفا کند و در فهرست 10 سازنده برتر منطقه 22 در سال 1400 جای گیرد.

نگارنده؛ بزرگمهر کیانی

لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری چیتگرنیوز در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید